Vaikų odontologija

Kas yra vaikų odontologija?

Dažniausia tėvelių daroma klaida – rūpinimasis vaikų dantukais tik tada, kai šie sugenda. Ankstyvoje vaikystėje nuo saldaus, daug angliavandenių turinčio maisto ir besikaupiančių apnašų prasidėjęs kariesas (dantų ėduonis) vėliau gali baigtis kur kas rimtesnėmis ir skaudesnėmis ligomis, todėl odontologijos gydytojai tvirtina, kad vaikų dantukais reikia rūpintis nuo pat tada, kai šie išdygsta.

Mažylis turi būti pratinamas prižiūrėti dantukus nuo pat mažens, tačiau kol jis to padaryti nesugeba, tą turėtų daryti tėvai arba odontologijos specialistai

Kokios pagrindinės vaikų dantų ligų priežastys?

Prasta burnos higiena ir odontologinės profilaktinės priežiūros stoka – pagrindinės vaikų dantų ligų priežastys. Tėvai atsakingi už tai, kad jų atžalų dantys būtų sveiki ir gražūs.Tėvai neturėtų pamiršti, kad jie – geriausias pavyzdys savo mažiesiems. Todėl visa šeima kartu turėtų laikytis kasdienės taisyklingos burnos higienos namuose ir mažiausiai 2 kartus per metus apsilankyti odontologo kabinete profilaktinei dantų apžiūrai.  Jei vaiko dantukai pažeisti, pas odontologą reiktų lankytis dažniau – kas 2-3 mėnesius.

Kaip paruošti vaiką apsilankymui pas odontologą?

Svarbiausia vaiko negąsdinti vizitu. Apsilankymas pas odontologą vaikui neturi būti bausmė. Taip pat nebandykite savo vaiko įtikinėti, kad nieko neskaudės.  Tai tik dar labiau sužadins baimę. Verčiau papasakokite vaikams, kad gydytojas odontologas skaičiuoja dantukus, juos patikrina ir jei reikia, gydo.

Jei pirmieji vaiko vizitai pas odontologą bus trumpi ir neskausmingi, mažylis nebijos lankytis pas odontologą ir ateityje. Štai todėl labai svarbu, kad pirmieji vaiko vizitai pas odontologą įvyktų ne tuomet, kai mažiesiems pradeda  skaudėti dantis, bet siekiant profilaktiškai patikrinti dantukus.

Savo vaikui raskite tokį specialistą, kuris ne tik puikiai išmanys vaikų odontologijos ypatumus, bet ir vaikų psichologiją. Tegul odontologas vaikui tampa draugu, gelbėjančiu nuo nemalonaus dantukų skausmo ir padedantis juos išlaikyti sveikus ir gražius.