Burnos chirurgija

Trumpai

Burnos chirurgija ir implantologija - odontologijos sfera apimanti labai plačia paslaugų imtį. Dažniausiai pirminio ir antrinio lygio klinikose atliekamos dantų rovimo, alveolito, perikoronarito gydymo, dantieš šaknies rezekcijos,  apmutacijos ar prailginimo operacijos, implantacijos, kaulo priauginimo ir sinuso pakėlimo operacijos. Odontologijos klinikoje OK visos šios chirurginės paslaugos atliekamos jaukioje, įpatingai švarioje, komfortiškoje aplinkoje. Operacijas atlieka profesionalios, švelnios ir dėmesingos gydytojos, padedamos stropaus ir atsakingo pagalbinio personalo.  

Plačiau

Kas yra implantologija?
Dantų gydymas implantais pradėtas taikyti jau septintajame dešimtmetyje siekiant išpresti problemas, kurių negali įprastas dantų protezavimas.Dantų implantacija šiuolaikineje odontologijoje yra ko gero vienas iš svarbiausių ir didžiausių pasiekimų. Implantacijos pagalba, žmonėms netekusiems savo natūralių dantų, leidžiama jaustis lyg su savais dantimis ir tureti gražią šypseną.Tai viena sudetingiausių odontologijos sričių, todėl joje dirba tik didelę patirtį turintys kompetentingi specialistai.Mūsų odontologijos klinikos specialistai dąsiai imasi sudėtingiausių implantacijos atvejų ir patikimai juos išsprendžia.

Kas yra dantų implantai?

Žmogaus dantis susideda iš kelių dalių: vainiko - tai dalis, kuri matoma virš dantenų ir šaknies - tai nematoma dalis po dantenomis, kuri yra žandikaulyje. Dantį savo vietoje laiko šaknis.Mokslinėje literatūroje danties implantas tai dirbtinė danties šaknis. Implantas yra mažas sraigtelis, kuris yra įsukamas į žandikaulio kaulą ir tampa tikrosios šaknies pakaitalu.Dantų implantai yra pagaminti iš titano. Šis metalas yra dažniausiai naudojamas chirurgijoje, nes jis yra labiausiai suderintas su žmogaus biologija. Dantų implantų prigijimo tikimybe yra labai didele. Pacientai, implantais gali džiaugtis visą gyvenimą, taciau reikia nepamiršti, kad juos reikia prižiureti ir rūpintis.

Kodėl reikia dantų implantų?

Natūralius dantis žmonės praranda dėl daugybes ivairiu priežasčių- nelaimingų atsistikimų metu, dantenų ligų, infekcijų, karieso ir t.t.. Kai netenkama vieno ar kelių dantų, likę dantys išsikraipo, atrodo neestetiškai, pasisuka, jaučiamas diskomforto jausmas, o laikui bėgant gali blogėti ir sakandis.

Kuo skiriasi vienmomentė imlantacija nuo atidėtos?

Vienmomentės implantacijos metu implantas įsukamas iš karto į ką tik pašalinto danties alveolę, todėl vienmomentė implantacija dažnai vadinama „greitąja implantacija“. Pasirinkus vienmomentę implantaciją gydymo laikas sutrumpėja keletu mėnesių. Tokiu atveju protezavimas ant implanto atliekamas maždaug po 3-6 mėnesių, kai implantas prigyja kaule.Vis dėlto, vienmomentė implantacija galima ne visuomet. Kartais dėl paciento sveikatos, burnos ertmės, dantenų ir žandikaulio būklės implantacija tenka atidėti keliems mėnesiams po danties rovimo. Norintiems gražia šypsena džiaugtis greitai ir efektyviai, siūlome betarpišką protezavimą ant danties. Šiai procedurai naudojamos naujausios pažangios implantacijos technologijos. Pasirinkus betarpišką protezavimą, visos procedūros – danties šalinimas, implantacijos operacija ir betarpiškas protezavimas ant implanto atliekamos vieno vizito metu.

Kam turi pasiruošti pasiryže dantu implantacijai?

Gydytojas odontologas pirmiausia turi nustatyti ar Jums reikalinga implantacija, tada prieš pradedant gydyma yra sudaromas asmeninis, tinkamas ir kokybiškas gydymo planas, kuris atspindi visa gydymo eiga. Tai labai svarbus momentas dantu implantacijoje, kadangi implantacija yra invazine procedura. Todel butina atlikti detalia paciento analize, ivertinti ivairius faktorius, aplinkybes. Toliau viskas vyks tokia tvarka:

  1. Chirurginis implanto isriegimas i kaula. Tai atliekama naudojant vietini nuskausminima, tadel pacientas nejaucia jokio skausmo. Po operacijos praejus 7 - 10 dienu yra nuimami siulai ir prasideda gijimo procesas, kuris paprastai užtrunka keturis menesius. Šio periodo metu implantas labai glaudžiai suauga su kaulu.
  2. Toliau daroma nedidele operacija, kurios metu atidengiama implanto viršune, prie kurios gydytojas odontologas pritvirtina atrama, ant kurios veliau tvirtinamas dantis arba tiltas. Tai yra trumpa procedura, kuri atliekama su vietiniu nuskausminimu.
  3. Paskutine gydymo faze - protezavimas. Gydytojas odontologas nuima nuo implantu atspauda, pagal kuri pradedami daryti protezai. Tam, kad tiksliai suformuotume dantis, gali prireikti keleto vizitu. Pabaigus protezavima dantys atrodys naturaliai ir bus stiprus.
Ar dantu implantai nekenkia kaimyniniams dantims?

Danties implantas – tai nedidelis titaninis varžtelis, atstojantis prarasta danties šakni, ant kurio imanoma protezuoti nenuimamais ar išimamais protezais. Dantu implantai prarastus dantis padeda atstatyti nešlifuojant ir neapkraunant kaimyniniu dantu. Dantu implantacija gelbsti net tais atvejais, kai prarasti visi dantys.