Burnos chirurgija
Danties šalinimas

Trumpai

Odontologijos klinikoje "OK" danties šalinimo procedūra atliekama su vietniu nuskausminimu. Danties šalinimo procedūra atliekama patogioje, jaukioje ir tvarkingoje aplinkoje. Odontologijos klinika "Ok" įrengta pagal aukščiausius higienos standartus. Danties šalinimo procedūros metu naudojami kokybiški instrumentai ir medžiagos. Gydytojai šalinimą atlieka taip, kad paciento gleivinė būtų kaip galima mažiau traumuota ir kad būtų išsaugota kaip galima daugiau kaulinių audinių. Dantų šalinimo operacijas odontologijos klinikoje "OK" atlieka profesionalios, švelnios ir dėmesingos gydytojos, padedamos stropaus ir atsakingo pagalbinio personalo. Sudetingo danties šalinimo atvejų procedūrą atlieka profesionalus burnos shirurgas Regimantas Simuntis.

Plačiau

Danties šalinimo procedūra.

Pirmiausia gydytoja atlika vietinės nejautros procedūrą. Vienintelis pacientui juntamas skausmas - švelnus adatos dūris. Šiuolaikinės adatos yra labai plonos ir nesukelia didelio diskomforto dūrio metu. Nuskausminamieji vaistai užtikrina efektyvią nejautrą apie 2–3 valandas po injekcijos. Jei procedūros metu pacientas pradeda jausti nors menkiausią skausmą, gydytoja suleidžia papildoma nuskausminančiųjų dozę. Papildomas nuskausminimas yra nejuntamas dėl veikiančios nejautros. Pašalinus dantį, alveolė (likusi ertmė kaule) išvaloma nuo svetimkūnių ir uždegiminių masių. Gydytoja uždeda sterilų tvarstį ir, jei reikia, skiria medikamentus.

Po operacinis periodas.
Kraujavimas: po danties pašalinimo gydytojas duos sukąsti marlinį tamponą, kurį sukandus reikia laikyti 20 – 30 min. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir vėl laikykite apie pusvalandį. Jei kraujavimas nesiliauja ilgiau nei porą valandų -  nedelsdami kreiptitės į jus gydžiusį gydytoją ar bendruoju mūsų klinikos telefonu.
Maistas: po rovimo reikia porą valandų nevalgyti, rovimo dieną vengti karštų gėrimų ir maisto, rinktis minkštą maistą. Gerkite daug skysčių.
Rūkymas ir alkoholis: venkite rūkymo ir alkoholio bent 12 valandų po rovimo. Rūkalai ir alkoholis kenkia žaizdos gijimui.
Patinimas: jei danties rovimas nebuvo sudėtingas, patinimo nebūna. Tačiau po sudėtingesnio ar operacinio danties rovimo, galimas nedidelis patinimas. Norint sumažinti patinimą šaldykite rovimo zoną. Šaldykite tokiu būdu: skruostą šaldykite 15 min., padarykite 30 min. pertrauką, kartokite šaldymo seką 4-6 valandas. Jei naudojate ledą, dėkite jį per nestorą rankšluostėlį.
Skausmas: jei jaučiate skausmą, naudokite gydytojo rekomenduotus nuskausminamuosius.
Infekcija: jei gydytojas skyrė antibiotikus, būtinai vartokite juos nurodytu kiekiu ir nurodytą terminą.
Higiena: gera burnos higiena pagreitins gijimą.Valykitės dantis švelniais rankų judesiais, minkštu dantų šepetėliu,netraumuodami dantenų,taip pat, kad nepažeistumėte operacijos vietos. Pirmąją dieną po rovimo jokiu būdu neskalaukite burnos, nes išskalausite krešulį. Krešulio išskalavimas gali sąlygoti skausmo atsiradimą, pailgėjusį gyjimą ir kitas komplikacjias.
Prasta savijauta: jei prastai jaučiatės, kraujavimas ar tinimas nepraeina, ar turite klausimų gydytojui, neatidėliodami kreiptitės į jus gydžiusį gydytoją ar bendruoju mūsų klinikos telefonu.