Dentalinė rentgeno nuotrauka

Terapinė odontologija
Dentalinė rentgeno nuotrauka

Trumpai

Dentalinė rentgenograma - tai jūsų dantų, gleivinės ar žandikaulio fragmento rentgeno nuotrauka. Dentalinė rentgeno nuotrauka reikalinga atliekant kanalų ar chirurginio gydymo procedūras, implantavimo ir kitais atvejais. Tai paprasta ir saugi procedūra. Odontologijos klinikoje „Ok“ naudojami naujos kartos skaitmeniniai dentaliniai rentgeno diagnostikos aparatai (viziografai). Naudojant mūsų turimą įrangą, reikalinga iki šešių kartų mažesnė rentgeno spinduliuotės galia lyginant su tradicine įranga. Dėl pažangios įrangos jūs gausite ypatingai mažą apšvitos dozę. Gydytojas galės aiškiai matyti jūsų rentgeno nuotrauką kompiuterio ekrane, prireikus panaudoti įvairias kompiuterinių programų galimybes vaizdui ar probleminėms sritims paryškinti.


Plačiau

Dentalinė rentgenograma (dentalinė rentgeno nuotrauka)

Dentalinė rentgeno nuotrauka – svarbi diagnostinė priemonė, tai paprasta ir saugi procedūra. Be rentgenologinių diagnostinių tyrimų negalima užtikrinti tinkamos odontologinės priežiūros, gydytojų odontologų darbo kokybės. Rentgeno diagnostiniai tyrimai būtini patikslinant ir nustatant klinikinę diagnozę, sprendžiant pagalbos teikimo, savalaikio ir visaverčio ligonio ištyrimo ir konsultavimo klausimus. Dentalinė rentgeno nuotrauka reikalinga tuomet, kai daroma vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka. Dentalinėje rentgeno nuotraukoje matyti dantų šaknų kanalų ilgis, jų išsidėstymas, danties karioziniai pažeidimai.

Skaitmeniniai dentaliniai rentgeno diagnostikos aparatai (viziografai)

Skaitmeniniai dentaliniai rentgeno aparatai kitaip vadinami viziografais. Šiuolaikiniai dantų rentgeno aparatai skleidžia labai siaurą spinduliuotės pluoštą, todėl organai, esantys netgi netoli peršviečiamo žandikaulio, gauna labai mažą spinduliuotė dozę. Dažnai teigiama, kad viziografai skleidžia tiek mažai spinduliuotės, kad praktiškai nebereikalingi apsauginiai švininiai apklotai. Naudojant viziografą, naudojama iki šešių kartų mažesnė rentgeno spinduliuotės galia, lyginant su tradicine įranga.

Rentgeno diagnostika odontologijos klinikoje „Ok“

Odontologijos klinikoje „Ok“ naudojami skaitmeniniai dentaliniai rentgeno diagnostikos aparatai – viziografai. Dėl pažangios įrangos jūs gausite ypatingai mažą apšvitos dozę. Nepaisant labai mažų spinduliuotės kiekių, odontologijos klinikoje „Ok“ naudojami kokybiški apsauginiai apklotai, kurie uždengia ne tik kaklo sritį, bet ir visą paciento liemenį bei dubenį. Tuo būdu užtikrinama visiška vidaus ir reprodukcinių organų apsauga. Kadangi viziografas persiunčia visą informaciją į kompiuterį, gydytojas galės aiškiai matyti jūsų rentgeno nuotrauką kompiuterio ekrane, prireikus panaudoti įvairias kompiuterinių programų galimybes vaizdui ar probleminėms sritims paryškinti. Gydytoja gali aiškiai matyti danties struktūrą, išmatuoti kanalo ilgį, tiksliai nustatyti uždegiminio židinio vietą ar nustatyti šalinamo danties šaknų anomalijas. Esant poreikiui, už papildomą mokestį nuotraukas galima atspausdinti ar persiųsti.

Susijusios temos

Gydymo plano sudarymas
Danties plombavimas